Skaitmenizavimas

Ta pati moneta ją nufotografavus be specialaus pasiruošimo gali atrodyti būtent taip (nuotraukos lentelės kairėje). Tačiau turint tokių objektų fotografavimo įgūdžių, reikiamą įrangą, kompiuterines programas bei skiriant laiko jos apdirbimui gali atrodyti visai kitaip (nuotraukos lentelės dešinėje).

Kodėl svarbu turėti vertingų monetų profesionalias fotografijas, aprašymus, identifikaciją pagal numizmatikos katalogus?

Kolekcionieriams nuolat papildant savo kolekcijas tam tikrais egzemplioriais arba siaurinant kolekcionuojamos temos apimtį, rinkiniuose atsiranda monetų, kurias norisi parduoti, iškeisti. Neturint aprašymo, profesionalių nuotraukų, identifikacijos pagal katalogus dažnai yra susiduriama su sunkumais dėl tinkamo eksponavimo įvairiose numizmatikos prekybos platformose. Tai labai gali atsiliepti ir galutinei eksponato kainai. Taip pat pastebimas poreikis eksponuoti privačias kolekcijas internetinėje erdvėje, kur gali bet kurį interesantą supažindinti su turiniu be realių vertybių gabenimo, paėmimo iš saugojimo vietų.

Nesenai įgyvendintas projektas – apie 250 lietuviškų LDK monetų pilnas skaitmenizavimas – profesionalių fotografijų, identifikacijos kataloguose, struktūravimas pagal valdovą, aprašymas EXCEL’yje. Monetos patalpintos į baltus saugojimo  holderius, o juodi  jų intarpai valdovams atskirti – greitesnei konkrečios monetos paieškai.

Jus domintų turėti savo kolekcijos skaitmeninę versiją? Toks darbas tikrai reikalauja daug laiko ir žinių, tad Jūsų poreikius bei įkainius aptarsime individualiai. Užpildykit užklausos formą, atsiųsdami pirminę informaciją bei nuotraukas.